hello 2.3.90 - en to bg translation catalogue (16 entries)

en: %s: extra operand: %s
bg: %s: излишен операнд: %s

en: Try `%s --help' for more information.
bg: Използвайте „%s --help“ за повече информация

en: hello, world
bg: здравей, свят

note: TRANSLATORS: Use box drawing characters or other fancy stuff if your encoding (e.g., UTF-8) allows it.  If done so add the following note, please: [Note: For best viewing results use a UTF-8 locale, please.]
en: +---------------+
    | Hello, world! |
    +---------------+
bg: ┌────────────────┐
    │ Здравей, свят! │
    └────────────────┘
    
    [Забележка: За най-добре изглеждащ изход, моля използвайте кодиране UTF-8.]

en: Hello, world!
bg: Здравей, свят!

note: TRANSLATORS: --help output 1 (synopsis) no-wrap
en: Usage: %s [OPTION]...
bg: Използване: %s [ОПЦИЯ]...

note: TRANSLATORS: --help output 2 (brief description) no-wrap
en: Print a friendly, customizable greeting.
bg: Извежда дружелюбен поздрав, който може да се настройва.

note: TRANSLATORS: --help output 3: options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
bg:   -h, --help          извежда тази справка и завършва
      -v, --version       извежда информация за версията и завършва

note: TRANSLATORS: --help output 4: options 2/2 no-wrap
en:   -t, --traditional       use traditional greeting format
      -n, --next-generation   use next-generation greeting format
      -g, --greeting=TEXT     use TEXT as the greeting message
bg:   -t, --traditional       използва традиционния формат за поздрав
      -n, --next-generation   използва формат за поздрав от ново поколение
      -g, --greeting=ТЕКСТ    използва ТЕКСТ като поздравително съобщение

note: TRANSLATORS: --help output 5 (end) TRANSLATORS: the placeholder indicates the bug-reporting address for this application.  Please add _another line_ with the address for translation bugs. no-wrap
en: Report bugs to <%s>.
bg: Съобщавайте за програмни грешки на <%s>.
    За грешки в българския превод на <dict@fsa-bg.org>

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
bg: Авторски права: © %s Free Software Foundation, Inc.
    Лицензия: GNU GPL версия 3 или следваща <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>
    Това е свободен софтуер: свободни сте да го променяте и разпространявате.
    НЕ СЕ ДАВАТ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, доколкото закона позволява това.

en: Unknown system error
bg: Непозната системна грешка

en: write error
bg: грешка при запис

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
bg: „

en: '
bg: “

en: memory exhausted
bg: паметта е изчерпана
