hello 2.1.1 - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

en: Try `%s --help' for more information.
pt_BR: Tente `%s --help' para maiores informações.

en: hello, world
pt_BR: bom dia, mundo

note: TRANSLATORS: Use box drawing characters or other fancy stuff if your encoding (e.g., UTF-8) allows it.  If done so add the following note, please: [Note: For best viewing results use a UTF-8 locale, please.]
en: +---------------+
    | Hello, world! |
    +---------------+
pt_BR: +-----------------+
    | Bom dia, mundo! |
    +-----------------+

en: Hello, world!
pt_BR: Bom dia, mundo!

note: TRANSLATORS: --help output 3: options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
pt_BR:   -h, --help          mostra esta ajuda e sai
      -v, --version       mostra informações sobre a versão e sai
