hello 2.1.1 - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: %s: option `%s' is ambiguous
ro: %s: opţiunea `%s' este ambiguă

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ro: %s: opţiunea `--%s' nu permite un parametru

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ro: %s: opţiunea `%c%s' nu permite un parametru

en: %s: option `%s' requires an argument
ro: %s: opţiunea `%s' necesită un parametru

en: %s: unrecognized option `--%s'
ro: %s: opţiune necunoscută `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ro: %s: opţiune necunoscută `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
ro: %s: opţiune ilegală -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ro: %s: opţiune invalidă -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ro: %s: opţiunea necesită un parametru -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ro: %s: opţiunea `-W %s' este ambiguă

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ro: %s: opţiunea `-W %s' nu permite un parametru

en: Too many arguments
ro: Prea mulţi parametri

en: Try `%s --help' for more information.
ro: Încercaţi `%s --help' pentru mai multe informaţii

note: TRANSLATORS: --help output 1 no-wrap
en: GNU hello, THE greeting printing program.
ro: GNU hello, programul de tipărire al saluturilor

note: TRANSLATORS: --help output 2 no-wrap
en: Usage: %s [OPTION]
ro: Folosire: %s [OPŢIUNE]

note: TRANSLATORS: --help output 3 : options 1/2 no-wrap
en:   -h, --help          display this help and exit
      -v, --version       display version information and exit
ro:   -h, --help          afişează acest mesaj şi termină
      -v, --version       afişează informaţii versiune şi termină

note: TRANSLATORS: --help output 4 : options 2/2 no-wrap
en:   -t, --traditional       use traditional greeting format
      -n, --next-generation   use next-generation greeting format
      -m, --mail              print your mail
ro:   -t, --traditional       foloseşte formatul tradiţional de salut
      -n, --next-generation   foloseşte formatul salutului noii generaţii
      -m, --mail              tipăreşte mailul vostru

note: TRANSLATORS: --help output 5 (end) TRANSLATORS, please don't forget to add the contact address for your translation! no-wrap
en: Report bugs to <%s>.
ro: Raportaţi bug-uri la >%s>.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A
    PARTICULAR PURPOSE.  You may redistribute copies of GNU %s under the terms
    of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
ro: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    NU există nici o garanţie; nici măcar pentru VANDABILITATE sau POTRIVIRE
    PENTRU UN SCOP ANUME.  Puteţi distribui copii ale GNU %s sub termenii
    Licenţei Publice Generale GNU.
    Pentru mai multe informaţii despre aceste chestiuni, citiţi fişierul numit
    COPYING.

en: %s: Incompatible flags: -m and -t
ro: %s: Marcaje(flags) incompatibile: -m şi -t

en: %s: Who are you?
ro: %s: Cine eşti tu?

en: %s: Cannot find your mail spool file.
ro: %s: Nu pot găsi fişierul tău de spool de mail

en: Nothing happens here.
ro: Nu se întâmplă nimic aici.

en: %s: Virtual memory exhausted
ro: %s: Memorie virtuală plină
